İhale Salonu

Yazar Tarih: 29 Ocak 2012

Bir ihale salonunu düşünün. İhale salonuna sadece ücret ödeyenler girebiliyor. Ayrıca, o ihale salonunda herkesin belirli bir maksimum teklif hakkını kullanamasına müsaade ediliyor. Evet, aynen bu şekilde çalışıyor online ihale salonları.

Diğer açık artırma türlerinden farklı olarak bu açık artırma türünde kullanıcılar kullandıkları teklifleri ve giriş ücretini indirim olarak kullanabiliyor ve hemenal opsiyonu ile ihaleyi kazanamasalarda ürünün sahibi oluyorlar.

Son teklifi veren ihaleyi kazanacağı için, tam anlamıyla stratejik bir karar vermeniz gerekiyor.Tekliflerinizi kullanmayıp son teklif veren olmayı isterseniz, bu seferde süre dolup son teklifi bir başka kullanıcı verir ve yine kaybeden siz olursunuz. Dediğimiz gibi tam anlamıyla bir strateji ihalesi. Ayrıca ,sağlam sinirlere sahip olmalı, heyecanlanmamalı son saniyelerde teklif vererek avantaj yakalamalısınız. Eğer süre dolmadan 3-4 sn önce başka bir kullanıcı teklif vermiş ise bekleyin siz vermeyin, sürenin tekrar 2sn ye değerine düşmesini bekleyin. Böylece teklifiniz sizde kzlır ve avantaj yakalamış olursunuz.


One Response to “İhale Salonu”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>